
Loopt u als ondernemer tegen grenzen aan in uw energieverbruik? Of wilt u investeren in duurzaamheid maar houdt netcongestie (onvoldoende elektriciteitsnetcapaciteit in de regio) u tegen? U bent niet de enige. Steeds meer ondernemers in Gorinchem ervaren problemen door het volle stroomnet. Daarom is er op 15 mei een bijeenkomst over netcongestie.
Programma bijeenkomst 15 mei
Gemeente Gorinchem, de Industriële Kring Gorinchem (IKG) en i_lab organiseren de informatieve bijeenkomst over netcongestie. U hoort wat er speelt in onze regio, welke oplossingen er zijn én hoe u als ondernemer zelf meer grip kunt houden op uw (toekomstige) energievoorziening. Uiteraard kunt u ook uw collega-ondernemers spreken tijdens de afsluitende borrel.
De bijeenkomst op 15 mei start om 16:00 uur met een inloopmoment en ontvangst. Daarna opent de wethouder samen met i_lab het programma.
De locatie is het i_lab Gorinchem, Hoefslag 6 in Gorinchem.
Slim omgaan met energie
Vanaf 16:30 uur vertellen netbeheerder Stedin en de Provincie Zuid-Holland waarom het belangrijk is om als ondernemer te verduurzamen. Ook hoort u hoe u samen met andere bedrijven energie kunt delen via zogeheten energiehubs. Dat zijn lokale samenwerkingen waarin bedrijven slim omgaan met energie en zo het stroomnet ontlasten.
Kies waar u meer over wilt weten
Om 17:15 uur sluit u aan bij een sessie naar keuze:
- Het elektriciteitsnet in de regio (Stedin): wat is netcongestie precies, hoe ziet het stroomnet in Gorinchem in elkaar, en wat betekent dit voor uw bedrijf?
- Energieadvies voor het mkb (Provincie Zuid-Holland): welke hulp en advies is beschikbaar voor mkb-bedrijven die willen verduurzamen? De provincie licht het toe.
- Starten met een energiecollectief (Energieke Regio): Hoe werkt een energiecollectief? U hoort hoe bedrijven samen kunnen optrekken in energievraagstukken, met een aanpak die past bij uw gebied.
Netwerkborrel
Vanaf 17:45 uur kunt u met andere ondernemers en sprekers napraten onder het genot van een drankje. De bijeenkomst eindigt rond 18:30 uur.
Aanmelden uiterlijk 13 mei
Wilt u als Gorcumse ondernemer ook weer grip op uw energievoorziening? Meld u dan uiterlijk 13 mei aan:
Aanmelden bijeenkomst netcongestie
Samen zetten we een stap naar een toekomstbestendig energiesysteem in Gorinchem. We hopen u te zien op 15 mei!

foto: Pok Rie